அரசியல்தமிழ்நாடுபுதுச்சேரி

பெரியார் சிலைக்கு மாலை அணிவித்த கருப்பர் கூட்டம் சுரேந்திரன் போலீசில் சரண்

புதுச்சேரியில் பெரியார் சிலைக்கு மாலை அணிவித்த பின் செய்தியாளர்களை சந்தித்த கருப்பர் கூட்டம் சுரேந்திரன் தான் போலீசாரிடம் சரணடைய போவதாக தெரிவித்துள்ளார்.

‘கருப்பர் கூட்டம்’ என்கிற யூடியூப் சேனலில் ஆபாச புராணம் என்ற பெயரில், கந்தசஷ்டி கவசத்தை கேவலமாக சித்தரித்ததாக புகார் எழுந்துள்ளது.இந்துக்களின் மனதை புண்படுத்தும் வகையில், வீடியோ வெளியிட்டுள்ளதாக அதன் உரிமையாளர் செந்தில் வாசன் கைது செய்யப்பட்டுள்ளார்.இதன் தொகுப்பாளரான நாத்திகன் என்கிற சுரேந்தர் நடராஜன் சென்னை உயர்நீதிமன்றத்தில் முன்ஜாமீன் கோரியிருந்தார். இந்த நிலையில் அவர் இன்று மதியம் 3 மணிக்கு புதுச்சேரி அரியாங்குப்பம் கோட்டைமேடு பகுதியில் பெரியார் படிப்பகத்தில் போலீசாரிடம் சரணடைய காத்திருந்தார்.இது குறித்த தகவல் அறிந்த தமிழக போலீசார் சென்னையில் இருந்து அவரை கைது செய்ய வருவதாக கூறப்படுகிறது. காத்திருக்கும் நேரத்தில் சுரேந்திரன் நிருபர்களிடம் பேட்டி அளித்தார்.

அப்போது கூறியவர் சரண்டர் ஆக காவல் துறை அதிகாரிகளுக்கு காத்திருப்பதாகவும், தன்மீது திட்டமிட்ட அரசியல் சதியால் வழக்கு பதிவு செய்திருப்பதாகவும் கூறினார். திமுகவிற்கு ஆதராக தான் இருப்பதாக பாஜக கருதி திட்டமிட்டு வழக்கு பதிவு செய்துள்ளதை சட்ட ரீதியாக சந்திப்பேன் எனவும்.கந்தசஷ்டி கவசத்தில் இருப்பதை அப்படியே தமிழில் கூறியதாகவும் தெரிவித்தார்.மேலும் தான் இந்த வீடியோ வெளியிட்டு 7 மாதங்கள் ஆனதாகவும் நடவடிக்கை எடுப்பதாக இருந்தால் அப்போதே எடுத்திருக்க வேண்டும் எனவும் சுரேந்தர் தெரிவித்தார்

Related Articles

11 Comments

  1. How To Rent A Marco Bitran Without Spending An Arm And A Leg If you are going to be there you will probably be trying to find things to do in Boston. There are numerous things that you just need to not miss while you are there. If you enjoy motion pictures and television Boston has a strolling trip that you ought to not miss out on. It takes you to locations that have been used in motion pictures and on TELEVISION. You can go to the bar from the iconic tv program cheers and even get a drink there. The strolling tour last approximately one and half-hours.|If you are into films and television Boston has a walking trip that you should not miss out on. It takes you to places that have actually been used in motion pictures and on TELEVISION. You can go to the bar from the iconic tv show cheers and even grab a drink there. Another stop that ought to be on your list of things to do in Boston is going to the museum of bad art. You can check out a museum of excellent works of art throughout the nation but in Boston you can in fact check out a museum devoted to bad artwork. If you are not a lover of art you may think that all museums have bad art however you have not seen anything like this place. |, if you are not a fan of art you may think that all museums have bad art however you have actually not seen anything like this location.. The art work that you will see will offer you hours of story concepts with your pals.Get Better Marco Bitran Results By Following 3 Simple Steps. This may be the primary topic of conversation for months once you get house from trip. When you get home from getaway, this may be the number one subject of conversation for months. How could you not get your pals attention by saying, « Hey I went to visit the museum of bad art ». That makes sure to get anybody’s attention. Another stop that must be on your list of things to do in Boston is going to the museum of bad art. You can check out a museum of fantastic works of art anywhere in the country however in Boston you can in fact go to a museum devoted to bad artwork. How might you not get your good friends attention by saying. The final stop on your trip to Boston must be a sailboat flight. Jamaica pond is stunning and the finest way to experience it is through sailboat. You can rent a sailboat at the pond. barns and hoses and cleared the lowlands for. Hills among their very first purchases for land set aside for leisure. Today, Blue Hills. Appointment keeps 7,000 acres of land where you can hike with your pet dog in the. Some 125 miles of routes see a range of surface from hills and meadows to forests. Keep your direct for sweeping views of the urban location. Boston – wood rattlesnakes, coyote and otters. If you are into movies and television Boston has a walking tour that you should not miss out on. Another stop that needs to be on your list of things to do in Boston is going to the museum of bad art. You can go to a museum of excellent works of art anywhere in the nation but in Boston you can actually visit a museum committed to bad art work. There are numerous other things to do in Boston throughout the summer season but these are a few that you must not miss. Wherever you decide to go once you get there Boston is a terrific place to visit on trip or on organisation alone or with the family Boston is a terrific location. As of this day, Marco Bitran is a part at the Boston Sailing Center. It’s not just memberships of the Marco Bitran club that this club does but classes on sailing also. Choices for club memberships are offered. What vessel you wish to have or already owned may figure out your membership. Individual classes can be benefited. General Marco Bitran classes like Marco Bitran basic sailing skills are offered too. The instructional programs are designed for members who intend to stay in Boston for a short number of days. Even if you will remain in Boston for a shorter time, there are still choices. Acquiring private lessons could be one of the proven approaches to kick-start the development of your sailing skills.

  2. Hi there I am so grateful I found your site, I really found you by error, while I was searching on Yahoo for something else, Anyways I am here now and would just like to say thank you for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the excellent work.

  3. Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just
    curious if you get a lot of spam responses?

    If so how do you prevent it, any plugin or
    anything you can advise? I get so much lately it’s driving me crazy so any support is very much appreciated.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button